Výlety

V okolí chalupy se nabízí bezpočet možností pro aktivní trávení volného času. Na své si přijdou i milovníci kultury a památek, stejně jako ti, co mají rádi přírodu a klid.

Česká Třebová

cca 4 km – v nejbližším městě naleznete románskou rotundu sv. Kateřiny, městské muzeum se stálou expozicí věnované železnici a sbírkou velorexů, kino, lanové centrum, krytý plavecký bazén, zimní stadión, bowling a pro milovníky vláčků též největším nákladním nádražím v ČR.

ct_rotunda.jpg bazén lanové centrum

Kozlov

cca 5 km – vesnička s chaloupkou malíře Maxe Švabinského, chatou a rozhlednou na Kozlově kopci.

rozhledna chaloupka Maxe Švabinského

Ústí nad Orlicí

cca 10 km – okresní město s krytým plaveckým bazénem, sportovním centrem (bowling, squash, kulečník…), kvalitními stezkami pro in-line brusle a aquaparkem, na které shlíží rozhledna na Andrlově chlumu.

Litomyšl

cca 11 km – historická „perla“ mezi městy Pardubického kraje, rodiště Bedřicha Smetany, městská památková rezervace, zámek a klášterní zahrady zapsané pod UNESCO, mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl nebo krytá motokárová hala a aquapark.

Letohrad, Pastvinská přehrada, pevnost Bouda

cca 25 km – malebné městečko pod Orlickými horami dnes známé především muzeem řemesel. Údolní nádrž Pastviny s hrází vysokou 33 m byla postavena jako zdroj elektrické energie pro pevnostní systém v Orlických horách. Navštívit lze nedaleké pevosti Hanička a Bouda.

Toulovcovy maštale

cca 25 km – oblast pískovcových skal, kde naleznete vedle úchvatných přírodních scenérií, také spoustu zajímavých míst vytvořených lidskou rukou – mj. rokokový zámek v Nových Hradech, Muzeum dýmek v Proseči, několik dřevěných rozhleden.

Hrady a zámky orlického podhůří

cca 30 km – takřka pohádkové hrady a zámky v nedalekém okolí